Каталог | Дизајн за мир | 2014

25.00

Каталогот од 7. Меѓународен студентски конкурс за плакат и 7. Скопје постер фестивал. На изложбата беа претставени 100-те финалисти, од вкупно пристигнатите 2023 авторски плакати од 1109 студенти од 44 земји од светот. Повеќе за жири членовите и победниците: линк

Категорија:

Опис

Издадено од: Плакарт
Дизајн на промо постер: Тимот на Скопје Постер
Печатено на бездрвна хартија Бристол 100г.
Корица: 300г.
Издаден 2015 год.
Бр. на страни: 200

ISBN: 9989-2882-6-7

Димензии: 170 / 230 мм.

Содржина:
• Претставување на членови на жирито
• 100 плакати на финалисти
• Програма
• Деца наспроти дизајнери
• 50 финалисти на Скопје Постер 2008 – 2012

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Be the first to review “Каталог | Дизајн за мир | 2014”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X
X
X