Каталог | Екологика | 2010

20.00

Каталогот од 3. Меѓународен студентски конкурс за плакат и 3. Скопје постер фестивал. На изложбата беа претставени 100 финалисти.
Повеќе за жири членовите и победниците: линк

Категорија:

Опис

Издадено од: Плакарт
Дизајн на промо постер: Лазе Трипков
Печатено на бездрвна хартија Бристол 130г.
Корица: 300г.
Издаден 2010 год.
Бр. на страни: 128

ISBN: 978-9989-2882-2-7
ISBN: 978-9989-156-92-2

Димензии: 170 / 230 мм.

Содржина:
• Финалисти
• Претставување на членови на жирито

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Be the first to review “Каталог | Екологика | 2010”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X
X
X