Каталог | Пари бесплатно | 2012

15.00

Каталогот од 5. Меѓународен студентски конкурс за плакат и 5. Скопје постер фестивал. На изложбата беа претставени 70-те финалисти, од вкупно пристигнатите 1835 авторски плакати од 1000 студенти од 33 земји од светот. Повеќе за жири членовите и победниците: линк

Категорија:

Опис

Издадено од: Плакарт
Дизајн на промо постер: Диего Вака
Печатено на бездрвна хартија Бристол 100г.
Корица: 300г.
Издаден 2012 год.
Бр. на страни: 95

Димензии: 170 / 230 мм.

Содржина:
• Програма
• Претставување на членови на жирито
• Родченко + Омаж на 20 современи руски дизајнери
• Конкурс за промотивен плакат
• Финалисти

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Be the first to review “Каталог | Пари бесплатно | 2012”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X
X
X