Каталог | Толеранција-глобален предизвик | 2008

15.00

Каталогот од 1. Меѓународен студентски конкурс за плакат и 1. Скопје постер фестивал. На изложбата беа претставени 156 финалисти.
Повеќе за жири членовите и победниците: линк

Категорија:

Опис

Издадено од: Плакарт
Дизајн на промо постер: Лазе Трипков
Корица: 300г.
Издаден 2008 год.
Бр. на страни: 72

ISBN: 978-9989-2882-0-3
ISBN: 978-9989-156-55-7

Димензии: 170 / 230 мм.

Содржина:
• Претставување на членови на жирито
• Финалисти

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Be the first to review “Каталог | Толеранција-глобален предизвик | 2008”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X
X
X