Каталог | Моќ наспроти сиромаштија | 2009

15.00

Каталогот од 2. Меѓународен студентски конкурс за плакат и 2. Скопје постер фестивал. На изложбата беа претставени 116 финалисти.
Повеќе за жири членовите и победниците: линк

Категорија:

Опис

Издадено од: Плакарт

Дизајн на промо постер: Лазе Трипков
Корица: 300г.
Издаден 2009 год.
Бр. на страни: 92

ISBN: 978-9989-2882-1-0

Димензии: 170 / 230 мм.

Содржина:
• Финалисти
• Претставување на членови на жирито

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Be the first to review “Каталог | Моќ наспроти сиромаштија | 2009”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X
X
X