Каталог | Криза на идентитет | 2016

25.00

Каталог од 9 Меѓународен студентски конкурс за плакат и 9 Скопје постер фестивал. Финалната изложба беше прикажана во Музејот на град Скопје, во ноември 2016 г.  и во неа учество земаа авторите на 50те финални плакати од 24 земји. Во каталогот освен плакатите, содржани се и фотографии од сите фестивалски настани и др. Повеќе информации за 9. Скопје постер фестивал: линк

Категорија:

Опис

Издадено од: Плакарт

Дизајн на промо постер: Петер Банков

Печатено на бездрвна хартија Бристол 140г.

Корица: 300г.

Издаден 2015 год.

Бр. на страни: 128

ISBN: 978-9989-2882-3-4

Димензии: 170 / 230 мм.

 

Содржина:

 • Вовед
 •  Тема
 •  Цел
 • Членови на жирито
 •  Програма
 • Плакати од финалистите
 • Отворање на фестивалот
 • Работилници
 • Изложба на жирито
 • Претставување – победник на 8. МСКП
 • Програмски совет
 • Организациски комитет
 • Почесни комесари

 

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Be the first to review “Каталог | Криза на идентитет | 2016”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X
X
X