Каталог | Граѓани 2020 | 2013

15.00

Каталогот од 6. Меѓународен студентски конкурс за плакат и 6. Скопје постер фестивал. На изложбата беа претставени 40 финалисти. Повеќе за жири членовите и победниците: линк

Категорија:

Опис

Издадено од: Плакарт
Дизајн на промо постер: Славимир Стојанович
Печатено на: офсет 100г.
Корица: 300г.
Издаден 2012 год.
Бр. на страни: 95

Димензии: 170 / 230 мм.

Содржина:
• Програма
• Претставување на членови на жирито
• Финалисти
• Недела на дизајнот

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Be the first to review “Каталог | Граѓани 2020 | 2013”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X
X
X