Каталог | Сите за луѓе со попреченост | 2015

25.00

Rated 2.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 рецензија на клиентот)

Каталогот од 8. Меѓународен студентски конкурс за плакат и 8. Скопје постер фестивал. На изложбата беа претставени 100-те финалисти, од вкупно пристигнатите 2.674 авторски плакати од  1.869 студенти од 52 земји од светот. Повеќе за жири членовите и победниците: линк

Категорија:

Опис

Издадено од: Плакарт

 

Дизајн на промо постер: Борут Вилд

 

Печатено на бездрвна хартија Бристол 140г.

 

Корица: 300г.

 

Издаден 2016 год.

 

Бр. на страни: 150

 

ISBN: 9989-2882-6-8

 

Димензии: 170 / 230 мм.

 

Содржина:

  • Претставување на членови на жирито
  • Програма
  • Фото: жирирање / отворање на фестивал / специјална селекција на дела од на жири / предавања / работилници /поконкурсни изложби
  • 100 плакати на финалисти

 

1 review for Каталог | Сите за луѓе со попреченост | 2015

  1. Оценето 2 од 5

    Akroskomfort

    Натяжные потолки в Киеве по приятной цене тут

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X
X
X